Bivša voditeljica Vlatka Pokos iskoristila je prošlu subotu za šetnju centrom grada, kao i brojni drugi građani.

52-godišnja ljepotica prošetala je Cvjetnim trgom u elegantnoj crno-bijeloj kombinaciji, a Vlatka je poznata po tome što uvijek pazi kako će se prezentirati u javnosti.

Pogled je skrivala ispod velikih sunčanih naočala, a fotografi su je spazili u blizini svog nekadašnjeg doma u kojem je živjela s bivšim suprugom Josipom Radeljakom Dikanom i njegovom kćeri Lanom Radeljak.

Vlatka Pokos prošetala špicom
Neva Zganec/PIXSELL 

Podsjetimo, Vlatka je bila treća Dikanova supruga, a ljubavna idila potrajala je od 2004. do 2007. godine.

Vlatka je posljednje godine provela u Kanadi, a nedavno je postala i kolumnistica magazina Story. U svojoj posljednjoj kolumni se Vlatka tako osvrnula na prijetnje koje je dobila zbog teksta o ocu osmero djece koji se uselio u velebnu kuću od nekoliko milijuna kuna i nekoliko stotina kvadrata.

'Dakako da je moj komentar izazvao salve uvreda, optužbi pa čak i prijetnji putem društvenih mreža. Usudila sam se dirnuti u hrvatske svetinje, a to su velike katoličke obitelji i Crkva.

Vlatka Pokos piše kolumnu za Story
Goran Čižmešija 

Optužena sam da sam zavidna, zla i jalna uz uobičajene uvrede vezane uz moj davno razvrgnuti brak. Ipak, treba reći da je bilo i onih koji su se složili sa mnom, zgroženi epilogom ove humanitarne akcije i koji se slažu da je novac trebao biti utrošen racionalnije. Spomenuti otac čak se javno ispričavao zbog bazena i odvojenih apartmana za iznajmljivanje, što je i dokumentirano u medijima. Bez obzira na to, javnost me voli mrziti jer imam dovoljno hrabrosti naglas izreći ono što mnogi šapuću u kuloarima', piše Vlatka.

Vlatka Pokos se vratila u Hrvatsku
Goran Čižmešija 

'Pisala sam o ovoj situaciji jer predstavlja sociološki fenomen u Hrvatskoj, a rezultat je duboko korumpiranog društva i disfunkcionalnog sustava socijalne skrbi. Ljudi radije direktno pomažu jer ne vjeruju vlasti čije je glavno obilježje lopovluk na svim razinama, kao ni humanitarnim organizacijama koje su često svrha samima sebi. U civiliziranim državama socijalna skrb odavno bi reagirala i pomogla ovoj brojnoj obitelji, savjetujući ih i osiguravajući im primjeren prostor za život. Smatram da ovakve situacije šalju lošu poruku društvu i čine neke ljude jednakijima od drugih, produbljujući razlike u vrlo osiromašenom i nepravednom hrvatskom društvu.'

'Gdje se vrlo često za sve probleme okrivljuje nedostatak novca pa se sukladno tome sve pokušava i riješiti novcem. Ali samo za odabrane', zaključila je Vlatka.