Miley Cyrus ponovno iznenađuje, i to ne samo novim singlom Secrets, već i pričom uronjenom u puno emocija, a koja stoji iza ovo singla. U odličnoj suradnji s Lindseyjem Buckinghamom i Mickom Fleetwoodom iz legendarnog benda Fleetwood Mac, nastala je pjesma koja je savršeni primjer ugodnog roka, gitara, i nostalgije 70-ih.
No iza te glazbene produkcije skriva se priča koja je mnoge obožavatelje iskreno dirnula - pomirenje Miley i njezinog oca, Billyja Raya Cyrusa. Osim pohvala za samu pjesmu brojni se fanovi osvrću i na odličnu suradnju, a mnogi hvale i samu produkciju glazbenog spota koji je sniman u povijesnom Million Dollar Theatreu u Los Angelesu, na istom mjestu koje je poslužilo kao inspiracija za naslovnicu novog albuma. Spot se odlikuje gotovo kazališni doživljajem, a Miley kojoj je svaki detalj važan nosi modu s potpisom Iris Van Herpen i Maison Margiele čija je od nedavno i ambasadorica.
Na Instagramu pjesmu je predstavila riječima: "This song was written as a peace offering for someone I had lost for a time but always loved. In my experience, forgiveness and freedom are one and the same. Thank you to Lindsey Buckingham & Mick Fleetwood for bringing magic to the music. This song is for my dad."
Ali to nije sve! Miley je poslužila još jednu poslasticu,13-minutnu pjesmu Lockdown s Davidom Byrneom iz Talking Headsa.
Sasvim dovoljno za glazbom ispunjen vikend.