Ove je nedjelje u Hotelu Ambasador u samom srcu Splita održan Story x Kosta M. Beauty Masterclass na kojem su Magazin Story i make up edukator i vizažist Kosta Miljković okupili oko 120 polaznika željnih nadogradnje znanja u beauty industriji.

Na svojem drugom masterclassu, održanom tri mjeseca nakon jednako uspješnog zagrebačkog izdanja, Kosta je predstavio dva make up looka - prom glam i bridal glam te otkrio vodeće svjetske kozmetičke trendove i tehnike šminkanja u nadolazećoj sezoni. Zaljubljenike u make up naučio je kako naglasiti ono najljepše na ženinu licu, a istovremeno prekriti male nedostatke, te kako kreirati glamurozan izgled.

20250330-133502-5556_DamiraKalajzic.jpg
Damira Kalajžić 

'Kao što sam rekao tijekom predavanja, nisam imao tremu, ali sam bio jako uzbuđen i mislim da je to uzbuđenje bilo baš pozitivno. Djevojke su stvarno bile fantastične. S obzirom na to kakva je Dalmacija, Split i splitska publika, znamo da su iskreni i sigurno bi rekli da im nešto nije odgovaralo. Vidim da su me svih 5-6 sati slušale i pomno pratile i to mi je znak da je sve bilo kako treba', rekao je zadovoljni Kosta nakon Masterclassa za Story.

Priznao nam je i da mu je bilo nešto lakše u Splitu nego prije tri mjeseca u Zagrebu.

20250330-161739-7229_DamiraKalajzic.jpg
Damira Kalajžić 

'Zagreb je bio taj prvi veliki masterclass, sa skoro 200 polaznika. To je bio, kako ja volim reći, veliki ulazak na hrvatsku beauty scenu tako da je ovo logičan i lijep slijed događaja. Naravno da sam naučio nešto između zagrebačkog i spltiskog masterclassa. Beauty trendovi i industrija se uvijek mijenjaju. Beauty trendovi su nešto što raste i konstantno poprimaju nove obrise. Ja sam prije sedam dana došao sa sajma iz Bologne i bilo mi je jako naporno, ali i inspirativno. No moram naglasiti da mi je tjedan završio sjajno', rekao je.

Mnoštvo pitanja, davanje savjeta, razmjena iskustava, otkrivanje malih trikova, uživanje u druženju uz zdravice i fine zalogaje, kratki je to opis dana ispunjenog učenjem i zabavom.

'Kao ključnu poruku bih izdvojio onaj kompliment koji sam otkrio na predavanju, a to je da moj make up uvijek izgleda čisto i uredno. Svima bih poželio da se inspiriraju i s ovog masterclassa nauče savršeno odraditi bar jedan look i to će biti veliki uspjeh', dodao je.

20250330-123916-5070_DamiraKalajzic.jpg
Damira Kalajžić 

Iako nije toliko dugo u Zagrebu, Kosta Miljković veoma je brzo postao prepoznatljivo ime, kako među klijenticama, tako i među brendovima.

'Suradnja sa Storyjem mi je svakako pomogla u tome. Ja sam u Zagreb došao u kolovozu i stvari su se jednostavno same počele razvijati u pozitivnom smjeru. To mi je bio znak da je moja odluka o preseljenju, u moru nekih životnih odluka, bila ispravna. Masterclassovi su nešto gdje vas ljudi mogu vidjeti uživo i doživjeti vaš karakter i energiju, a energija nikad ne laže', poručio je.

Otkrio nam je i da ga sad čeka odmora, a onda se baca na posao.

'Prvo se želim dobro naspavati i odmoriti, a onda nas čekaju novi projekti krajem travnja. Lagano ćemo ući u ljeto. Nakon korizme, dolazi sezona maturalnih zabava i vjenčanja, tako da će sigurno biti dosta lijepih i velikih promjena u mojoj karijeri i projekata koji su ispred mene', otkrio nam je.

Ključne poruke sa Story x Kosta Miljković Beauty Masterclassa
Damira Kalajžić 

Osim polaznica, nekoliko trikova usvojile i djevojke koje je Kosta šminkao.

'Od Koste sam naučila da trebam ostati svoja i biti pozitivna. Što se tiče stvari s masterclassa, naučila sam kako nama plavušama super stoji rumenilo i roskasta boja. Zanimljivo mi je bilo i kako stavlja naglasak na pripremu kože prije nego što se krene s puderom i korektorom, jer to je najvažniji trenutak u cijeloj beauty rutini', otkrila nam je Matija, dok je Katarina dodala:

'Svi znamo neke osnovne baze i stvari kako se šminkati, a Kosta na nas prenosi vrijedno znanje koje je stjecao godinama. Primjerice, ja nikad nisam dizala obrve sama. Uvijek bih ih lagano začešljala, i to je trik koji ću iskoristiti na sebi za dnevni make up look.'

Ključne poruke sa Story x Kosta Miljković Beauty Masterclassa
Damira Kalajžić 

Ovaj cjelodnevni Storyjev događaj spojio je edukaciju, inspiraciju i gurmanski doživljaj na kultnom mjestu u Splitu – Hotelu Ambasador. Posjetitelji su u predahu od beauty predavanja uživali u vrhunskim delicijama s potpisom chefa Nikole Marušića i Restauranta Mediterranee. I upravo je zato, uz gastronomski užitak, nenadmašan pogled na more i ‘najlipši grad na svitu’ koji se pruža s terase Ambasadora, Storyjev masterclass bio i više nego jedinstveno iskustvo svim polaznicima.

Prekrasan ambijent Hotela Ambasador Split za proljetno izdanje Storyjeva masterclass-a dodatno su oplemenile cvjetne dekoracije s potpisom splitskog cvjetnog studija La Perla Flowers.

Uz certifikat o položenoj edukaciji, svaki je polaznik dobio i luksuzan goodie bag na DAR bogatog sadržaja i vrijednosti preko 250 eura.

20250330-112122-4600_DamiraKalajzic.jpg
Damira Kalajžić 

L’Oréal Paris Revitalift Laser Krema, L’Oréal Paris Revitalift Laser Tri- Peptidni Serum, L’Oréal Paris Big Deal Mascara, L’ADRIA Brightening Perfecting Serum, L’ADRIA Sun Fluid SPF 50+ krema za lice, Rox Beauty Gua Sha kamen za masažu lica, Violeta maramice make up za skidanje šminke, LA ROSÉE SOS obnavljajući balzam s biljnim uljima i voskovima, poklon bon - 20% na estetsku medicinu i -30% na ostale tretmane u estetskoj klinici za preoblikovanje lica i tijela The Body Clinique u Splitu, The Blue, difuzor mirisa - ekskluzivno izrađen za Hotel Ambasador, voucher s popustom u Hotelu Ambasador – Hacelia SPA zoni, BIODERMA micelarna voda Sensibio H20, Kallos Cosmetics Home Box Brow Lift Kit, Frankly good Clip ukosnice, Douglas tekući ruž za usne.

Hidratacija je ključni aspekt očuvanja zdravlja i ljepote naše kože, a konzumiranje dovoljnih količina vode u tome igra ključnu ulogu. Za osvježenje i hidrataciju na Storyjevom masterclassu pobrinula se prirodna izvorska voda Cetina.

Magazin Story zahvaljuje partnerima koji su podržali projekt – Hotel Ambasador Split i restoran Mediterranee Split, cvjećarnica La Perla Flowers Split i prirodna izvorska voda Cetina.

Zahvale idu i svim partnerima koji su osigurali vrijedne poklone za polaznike, a to su L’Oréal Paris, L’ADRIA, Violeta, LA ROSÉE, estetska klinika za preoblikovanje lica i tijela The Body Clinique u Splitu, Hotela Ambasador – Hacelia SPA, Rox Beauty, BIODERMA, Kallos Cosmetics, Frankly good i Douglas.

Damira Kalajžić Kosta Masterclass

Damira Kalajžić Kosta Miljković