Proljeće je već uveliko zavladalo hrvatskom metropolom, a ne kaže se uzalud da je Zagreb najljepši u proljeće kad sve procvjeta.

Lijepi proljetni dani odrazili su se i na uličnu modu, a zagrebačke trendsetterice jedva su dočekale da zbace teške bunde i kapute i pokažu svoje najbolje proljetne kombinacije.

I ovog je sunčanog vikenda zagrebačka špica bila najživahnije mjesto u gradu, a kao i uvijek, najbolje outfite zabilježio je Storyjev fotograf Robert Gašpert.

Za oko nam je zapela dama s raskošnom frizurom i haljinom koja nikom nije mogla promaknuti. Zgodna brineta nosila je dugu haljinu A kroja, stegnutu u struku, s predivnim plavim cvjetnim printom na donjem dijelu haljine i na rukavima.

Radi se o haljini s dugim puf rukavima i kopčanjem sprijeda što podsjeća na vintage estetiku, a nježan, ali upečatljiv print daje mu dozu modernosti, no također i stvara dojam luksuza i profinjenosti.

Street style
Foto: Robert Gašpert

Za šetnju špicom s ovom je haljinom kombinirala jednostavnije bijele tenisice, dodajući tako dašak casual elegancije, a look su zaokružile predimenzionirane sunčane naočale i velike naušnice.

Ovakve maksi haljine idealan su izbor za proljeće, a dodatna prednost ove haljine je u tome što će odlično pristajati svakom tipu tijela. Remen će dodatno istaknuti struk i vizualno suziti siluetu.

Što se još proteklog vikenda nosilo na špici, pogledajte u galeriji:

Špica, 19.4.2025.  Foto: Robert Gašpert