Sve je moguće, samo treba sanjati i odvažiti se – promiče većina današnjih life coacheva, a Sonja Kovač je to gradivo usvojila i počela primjenjivati i puno prije njih. Točnije, prije više od deset godina kada se iz rodnog Bjelovara doselila u Zagreb i upisala fakultet, a zapravo se samo žarko željela baviti glumom. To joj se, rekli bismo gotovo slučajno, i ostvarilo pa su se zaredale uloge u serijama „Obični ljudi“, „Zauvijek susjedi“... Sreća joj se osmjehnula i kada je hobi igranja pokera pretvorila u unosan posao zahvaljujući kojem je putovala svijetom. Želja i upornost urodili su plodom i danas kada se bavi poslom iz snova – drugi joj plaćaju da objavljuje fotografije na društvenim mrežama, da nosi lijepu odjeću, da obilazi revije u Parizu i u drugim modnim prijestolnicama.

Sonja je danas jedna od najuspješnijih domaćih influencerica čiji profil na Instagramu prati gotovo 350 tisuća ljudi, a u novom broju hrvatskog izdanja časopisa Cosmopolitan, čiju naslovnicu krasi, otkrila je kako joj je to pošlo za rukom te otkrila niz detalja koje bi svaka buduća influencerica trebala znati.

„Prije tri godine vratila sam se u Hrvatsku i pokrenula blog koji sam pisala dva puta tjedno. Naime, tada sam u Americi shvatila da me jako zanima visoka moda. Satima bih znala stajati u trgovinama i promatrati haljine Valentino, gledati kako su savršeno krojene i dizajnirane. Tada se rodila ideja da pokušam spojiti ljubav prema putovanjima, modi, lijepim stvarima te da malo iskoristim i umijeće glume i poziranja. U to sam doba čitala blog Chiare Ferragni 'The Blonde Salad' i pomislila: „Wow, baš je cool, a zašto ne bih i ja tako“. I danas se sjećam kada sam za savjet pitala frendicu blogericu iz Las Vegasa što sve moram raditi ako želim biti uspješna u poslu i da mi je pola toga što danas radim zvučalo potpuno nepoznato – ispričala je Sonja za Cosmo.

Ostatak intervjua pročitajte u aktualnom izdanju Cosmopolitana koji je na kioscima od 24. studenoga.

Tekst: Nikolina Kunić za Story

Fotografije: Goran Čižmešija