Na izložbi američko-britanskog fotografa Phillipa Toledana u zagrebačkoj Galeriji Kranjčar pojavila su se brojna poznata lica, a među njima su bili Jelena Rozga, Stjepan Hauser, Iva Mihalić, Damir Markovina, Natalija Đorđević, Đurđa Tedeschi, Božo Vrećo i brojni drugi. Jelena Rozga privlačila je pozornost okupljenih zbog osobito zanimljivog stylinga, a u fokusu je ovaj put bila njezina kožna suknja boje burgundca, istovremeno drska i elegantna, baš kakva bi svakoj dami dobro došla u ormaru za jesensko vrijeme.

U Zagrebu ovih dana boravi i interpretator i kantautor sevdalinki Božo Vrećo, poznat po svom rasponu glasa koji seže od lirskog tenora do lirskog soprana što ga čini jedinstvenim u svijetu sevdaha. Iz BiH je doputovao kako bi u ponedjeljak u Lisinskom održao koncert, pa zagrebačke dane koristi za obilaženje kulturnih događanja. Da i on misli na modu, pokazao je također na izložbi Toledana, u uskim trapericama, 'finjak' sakou, opasno dobrim gležnjačama i impoznatnom šeširu!
Tko je autor izložbe koji je privukao toliki broj poznatih? Phillip Toledano britanski je konceptualni umjetnik zavidne svjetske reputacije koji živi i radi u New Yorku. Nakon desetljeća rada u reklamnoj industriji, vratio se fotografiji. Njegovi su radovi vrlo intimni, a pri radu koristi različite medije: od fotografije do instalacije, skulpture i slike. Uglavnom se bavi društveno-političkim temama, što je vidljivo u njegovim radovima o nasilju u američkoj zabavnoj industriji, nasljedstvu predsjedništva Georgea W. Busha; te u knjizi A New Kind of Beauty u kojoj prikazuje ljude s plastičnim operacijama u stilu renesansnih portreta.   Foto: Niko Goga