Trojica njegovih prijatelja, s kojima je ronio u floridskom plavetnilu, 31. siječnja prijavili su njegov nestanak, piše Ibtimes.co.uk. Svega par dana kasnije potvrđene su najgore slutnje. Direktor producentske kuće pronađen je mrtav. Njegovo tijelo pronađeno je u oceanu.
Američka obalna straža intenzivno je tražila Roba odmah nakon što su zaprimili dojavu o nestanku, nedaleko Florida Keysa. U petak navečer, nedugo nakon što je objavljeno da je potraga obustavljena, stigla je dojava o pronalasku tijela. 'Sigurno smo da nije bilo ničega što smo mi još mogli učiniti. Šaljemo sućut obitelji i prijateljima pokojnika', rekao je glasnogovornik američke Obalne straže.
Dodao je kako je njegov tim pretražio područje od 14.244 milja. U potragu su bili uključeni brodovi i helikopteri. Glasnogovornik je rekao kako je Stewart zadnji put viđen kako roni kod Islamorada. Njegovi prijatelji izjavili su kako je nesretni Rob izronio i već je čamac bio spreman da ga pokupi, kada je, iz još neutvrđenih razloga, ponovno zaronio.
Robova sestra Alexandra Stewart za CBC Toronto izjavila je kako je njezin brat išao na vrlo težak zaron, na dubinu od čak 70 metara. Stewart je svjetsku slavu stekao 2006. godine dokumentarcem Sharkwater, koji se bavio izumiranjem morskih pasa i njihovom utjecaju na ocean. Za to je djelo dobio nacionalnu nagradu za najbolji dokumentarac te još pregršt ostalih nagrada.
POTVRĐENE CRNE SLUTNJE Poznati filmaš pronađen mrtav
Autor: M.D.
Foto: Getty
Vikend od 22. do 24. kolovoza 2025. posebno će biti sretan za ova 3 znaka: Osjetit će olakšanje i priliku za rast
COOK WITH STORYBOOK: Ako znate što je Dirty Martini u čaši, vrijeme da otkrijete kakvog je okusa Dirty Martini Pasta
2 fit checka Else Hosk: Tajna je u odličnim bijelim košuljama koje želimo nositi od jutra do mraka