Ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman za vikend je privukao pažnju na zagrebačkoj špici, kojom je prošetao u društvu supruge Marijane. Nije poznato koliko je par dugo u braku, imaju troje djece, a poznata su samo njihova imena - kćeri Martu i Katarinu te sina Antu. Samozatajnu gospođu Radman nemamo često priliku vidjeti, no u svakom rijetkom pojavljivanju oduševi elegancijom.

Gordan Grlić Radman sa suprugom Marijanom
Gordan Grlić Radman sa suprugom Marijanom Foto: Pixsell/ Marko Seper

Kad je Grlić Radman ušao u Vladu, ponio je titulu najbogatijeg ministra. U njegovoj imovinskoj kartici navedeni su podaci o njegovim primanjima, nekretninama, štednji i drugim oblicima imovine. Njegova plaća za prosinac 2024. iznosila je 4672.38 eura neto, pisao je Index. Njegova supruga zaposlena je u tvrtki Agroproteinka d.d., gdje mjesečno prima neto 2850.38 eura.

Ministar Grlić Radman sa suprugom
Gordan Grlić Radman sa suprugom Marijanom Foto: Robert Gašpert

Ministar je prijavio posjedovanje ručnog sata marke IWC, procijenjene vrijednosti 3000 eura. Ipak, najviše pažnje privukle su brojne nekretnine koje imaju on i supruga. Grlić Radman posjeduje vikendicu sa zemljištem u Stubičkim Toplicama površine 12.375 m2, procijenjene vrijednosti 95.000 eura i kuću s okućnicom u Privlaci, površine 607 m2, koja vrijedi 360.000 eura. Također, suvlasnik je građevinskog zemljišta u Privlaci, površine 1116 m2, koje je procijenjeno na 120.000 eura.

U Zagrebu ministar ima kuću s okućnicom, površine 1151 m2, čija je vrijednost 1.200.000 eura. Njegova supruga ima suvlasništvo nad kućom u Baškoj Vodi, površine 326 m2, procijenjenom na 200.000 eura. Također, vlasnica je građevinskog zemljišta u Ljubuškom, dok ministar ima suvlasništvo nad oranicom u Privlaci.

Gordan Grlić Radman na pogrebu Miroslava Ćire Blaževića
Gordan Grlić Radman Foto: Robert Gašpert

Supružnici zajedno imaju štednju u iznosu od 1.320.000 eura, koja je stečena kroz darovne ugovore, primanja od rada, kapitala te prodaju imovine.