Bivša novinarka, poduzetnica Mirjana Hrga, nedavno je na Facebooku podijelila neugodno iskustvo s domom zdravlja na Malom Lošinju. Sad je otkrila da im je zasmetala njena objava.

Nastavak priče o Domu zdravlja u Malom Lošinju (Otok vitalnosti) koji to nije. Strašno su uvrijeđeni što sam napisala istinu. Dakle - ne shvaćaju i dalje problem pa ću ‘podebljati priču’ iskustvom na istu temu, samo iz drugog grada, ne bih li im proširila te malograđanske, neprofesionalne vidike, jer i dalje sami sebi (i oni koji su prisiljeni ulizivati im se) tepaju da su ‘Oni zapravo super’. Ne, niste’, započela je objavu.

‘Ista priča, dan poslije - drugi grad:

- ‘Molim Vas, došla bih na vađenje krvi’.
- ‘Kada Vam odgovara?’.
- ‘Sad’.
- ‘U redu. Nalaz će Vam biti poslan mailom do kraja dana’.

Zbunjena sam. Nitko me, kao medicinska sestra/liječnik u Lošinju, ne pita imam li COVID…’, dodala je.

Mirjana Hrga je bivša novinarka
Mirjana hrga Foto: Dražen Kokorić

Stižem u ‘tvornicu vađenja krvi u Zagrebu’. Uzimam broj. Obavljam uslugu u par minuta. Cijena: jeftinije od sumnjivih ćevapa u nekom sumnjivom restoranu. Zovem jednu od najjačih poliklinika u Hrvatskoj.

Trebam internistu.

- ‘Kada Vam odgovara?’.
- ‘Odmah sutra’.
- ‘U redu’.

Čudno, niti tamo ne inzistiraju na dokazu imam li COVID ili ne’, napisala je.

Mirjana Hrga je bivša novinarka
Mirjana Hrga Foto: Dražen Kokorić

‘Liječnik me prima bez suvišnih riječi i bez priča koje nemaju veze s medicinom. Samo radi svoj posao. Cijena pregleda: jeftinije od jeftinih tenisica koje bi malo tko nosio ako ne mora. Sestro, djelatnici Doma zdravlja koji ste se osjetili prozvanima: u zabludi ste. Za pacijenta - štetnoj zabludi’, zaključila je.