Izvanbračna djeca uvijek su posebno osjetljiva, ali i intrigantna tema kada su u pitanju slavni, u što su se uvjerili i neki poznati Hrvati. U nastavku donosimo popis naših zvijezda koje su se našli u središtu pozornosti kada je javnost doznala da imaju djecu iz izvanbračnih afera, koje neki od njih i danas niječu.

Goran Višnjić

Iako danas uživa u obiteljskom životu sa suprugom i djecom u Velikoj Britaniji, proslavljeni glumac Goran Višnjić iza sebe ima burnu ljubavnu prošlost. Goran je od 1999. godine u braku s Evom Vrdoljak s kojom ima troje djece - dvoje posvojenih te jedno biološko dijete, a u centru pozornosti našao se kad se rodila njegova izvanbračna kći Lana Lourdes koju je dobio u aferi sa svojom nekadašnjom školskom kolegicom Mirelom Rupić.

Goran i Eva VIšnjić
Foto: Chris DELMAS / Visual / Profimedia

Do njenog začeća došlo je kad je Goran u lipnju 2006. došao u rodni Šibenik na odmor, a iako je isprva sve negirao, na kraju upravo za Story priznao da su imali aferu.

'Kad sam došao u Šibenik iz Amerike prošlog ljeta, izašao sam u grad da se opustim sa svojim prijateljima. Te večeri je u tom kafiću bila i Mirela Rupić koja mi se došla javiti jer se nismo vidjeli od osnovne škole. U Americi mi strašno fali moje društvo i kako jako puno radim, nemam vremena za tulumariti kako to rade ljudi u Hrvatskoj. Vjerojatno i zbog umora od vremenske razlike alkohol je na mene itekako djelovao', kazao je na početku priče o preljubu.

'To naravno nije nešto čime bih se ponosio, ali spreman sam podnijeti posljedice za svaki svoj čin. Što se tiče pojedinosti, vjerujte, ničega se ne sjećam. Samo znam da nikada ne bih napravio nešto slično u normalnom stanju. Mirela Rupić mi nije privlačna žena', rekao je Višnjić koji nakon skandala nije tri godine dolazio u Hrvatsku.

Goran Višnjić
Foto: Pixsell/ Grgo Jelavic

Istaknuo je i kako nema potrebe varati svoju ženu i da mu je krivo jer je povrijedio najvažniju osobu u svom životu. Da je Mirela trudna s njegovim djetetom, doznao je kad ga je ona nazvala pet mjeseci nakon njihova fatalnog susreta u Šibeniku.

Goran je isprva tvrdio da će tražiti DNK analizu za utvrđivanje očinstva, no na kraju je malenu Lanu Lourdes priznao i bez toga, a iako se s njenom majkom Mirelom godinama prepucavao preko medija, uspjeli su izgladiti odnose.

Mladen Grdović

Zadarski pjevač Mladen Grdovićkćer Saru dobio je s 15 godina mlađom sugrađankom Eminom Šimurinom. Vijest o njezinom rođenju odjeknula je 2004. dok je on bio u braku s Brankicom Grdović, koju je vijest šokirala i uvjeravala se da dijete nije Grdovićevo te je čak smatrala da je Mladenov brat Paolo otac djeteta. Mladen i Brankica razveli su se 2020. godine.

Mladen Grdović, Brankica Grdović i Sara Grdović
Foto: Story arhiva

Emina je nekoliko puta javno progovorila o njihovom odnosu, pa je tako jednom prilikom izjavila da do druge djetetove godine nije od Grdovića dobila 'ni lipe jer mu šoldi cure na drugu stranu'. Nije ga smatrala normalnim čovjekom i nerijetko je izjavljivala da je 'nije briga što on radi'. S djetetom je živjela u kući svojih roditelja i nije imala posao.

Mladen u jednom trenutku prekinuo kontakt s Eminom i Sarom, a izvanbračnu kćer čak je i tužio za alimentaciju. Na sudu je uspio dokazati da zarađuje premalo pa je djevojka ostala bez velike većine novca koje je primala mjesečno.

Ipak, nedavno je za Story otkrio da su on i danas 21-godišnja Sara u dobrim odnosima i nije skrivao koliko je ponosan na nju.

mladen_grdovic15_070625.jpg
Foto: Boris Ščitar

'Uredno je zaposlena. Volio bih da se nastavi školovati, ali ona ne želi. Možda je i u pravu. Ima i dobrog dečka. Dao Bog da se lijepo i dobro udala. U djetinjstvu je živjela sa mnom i bivšom, a onda dođe vrijeme da krene na svoj put, brzo naraste. Čuo sam svakakve priče o našem odnosu. Njoj ništa ne nedostaje u životu. Jedino što želim je da uspije, radišna je i jedva čekam da se vidimo ovih dana', rekao je Grdović.

Ivo Amulić

Pjevač Ivo Amulić, koji je bio dio originalne postave benda Tutti Frutti, našao se u centru medijske pozornosti nakon što su bivša Big Brother stanarka Ornela Bešker Amulić i njezina majka Julijana Bešker tvrdile su kako je Ivo Ornelin otac.

Ivo Amulić
Foto: Pero Kozomara

'Ivo je otac mog djeteta. Bili smo skupa kada sam ja imala 17 godina. Kada sam mu rekla da sam trudna, on to nije htio prihvatiti te je rekao kako nema novaca. Jednom smo se čak i susreli na utvrđivanju očinstva. To je bilo prije 21 godinu u Sarajevu kada je on išao po burek pa je skrenuo na utvrđivanje gdje me u potpunosti ignorirao', izjavila je Julijana.

S druge strane, Ivo je njihove navode godinama demantirao pa čak i ismijavao.

'Mene se u presudi temeljenoj na rezultatima testa za utvrđivanje očinstva sasvim isključilo kao potencijalnog oca te djevojke. Ja s dotičnom osobom, koju ne volim ni nazvati imenom, jer me uopće ne interesira, ne želim imati ništa. Ona se može prezivati i Berlusconi, ali ne može tvrditi da joj je talijanski premijer otac. Ona je moja mala onoliko koliko je Grgur Ninski moj djed', rekao je tada za Slobodnu Dalmaciju. Bura između njih se s vremenom stišala, a Ivo Amulić nikad nije priznao Ornelu Bešker Amulić kao svoju kćer.

Vedran Mlikota

Glumac Vedran Mlikota našao se u središtu pozornosti 2010., nakon što se saznalo da ima petogodišnju kćer za koju nisu znali ni njegovi najbliži prijatelji. Djevojčici, koju je dobio u s magistrom farmacije Zvjezdanom Baričević, navodno je financijski pomagao, no nikad je nije vidio.

Vedran Mlikota s kćeri Leonom Mlikotom
Foto: Story arhiva

Glumac je tad bio zaručen s kolegicom Nelom Kocsis koja je navodno znala da njen odabranik ima izvanbračnu kći, no nije znala da je uopće ne viđa te je zbog te vijesti prekinula njihovu vezu.

‘Istina je da smo Vedran i ja prekinuli, točnije vratila sam mu prsten i raskinula zaruke. Presudile su nam velike razlike u karakteru, odgoju i pogledima na vezu’, rekla je Nela tad za Večernji list.

Vedran Mlikota_RG (1).jpg
Foto: Robert Gašpert

Nekoliko mjeseci kasnije saznalo se i da je glumac ipak počeo viđati svoju kćerkicu, a tad su snimljeni u zajedničkoj šetnji gradom. Iako o njoj ne govori često, u bliskom su odnosu te je i u korektnim odnosima s njenom majkom.

Stjepan Tuđman

Sin prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana, Stjepan Tuđman, pokušao je zanijekati sina kojeg je dobio s modnom dizajnericom Antonijom Vlatković. Njihova veza navodno je započela 1997., kad je Stjepan bio u braku sa suprugom Snježanom te su imali svoje prvo dijete.

Kad je Antonija sljedeće godine ostala trudna, Stjepan ju je navodno molio da njihovog sina koji je dobio ime Franjo Anton, ne upiše njegovo ime kao oca jer je njegov otac Franjo Tuđman tad bio predsjednik države.

Iako je na početku plaćao 3000 tadašnjih kuna alimentacije, kad ga je odbio priznati, Antonija je podigla tužbu, a Stjepan je tad zanijekao da je s njom bio u vezi. Izbjegavao se pojaviti na DNK analizi, a 2005. Općinski sud u Zagrebu donio je presudu da je Stjepan Tuđman otac tad 6-godišnjeg Franje Antona Vlatkovića te da je dužan plaćati 2000 kuna alimentacije mjesečno.

S bivšom se ljubavnicom i kasnije sporio na sudu jer ga je ona tužila za neisplaćivanje alimentacije, a ona je otkrila da dječak nema kontakta s obitelji Tuđman. Franjo Anton danas ima 27 godina, a u jednom od rijetkih javnih istupa je prije nekoliko godina otkrio da se s ocem susreo samo jednom.

'Znao sam od prije gdje mama drži jednu staru knjižicu s telefonskim brojevima, pa kad sam napunio osamnaest godina smatrao sam da imam pravo upoznati svog oca. Bez mamina znanja, nazvao sam njegov broj i nakon nekoliko dana našli smo se u jednom kafiću i razgovarali. Bio je to taj jedan put. Ne znam što bih vam dalje rekao, jer ni sam još nisam siguran. I dalje promišljam o tome, ne znam jesam li sretniji ili tužniji...? Najvjerojatnije sam isti kao prije’, rekao je za portal Dnevno.hr.