Marko Perković Thompson na pozornicu je izašao u crnoj majici na kojoj ima broj 03941158, a već je ranije nosio majice s tim brojem.

Riječ je o posveti Zvonku Bušiću (23. siječnja 1946. – 1. rujna 2013.), kojemu je posvetio i pjesmu 'Duh ratnika' objavljenu na albumu 'Bilo jednom u Hrvatskoj' iz 2006. godine.

Tko je od poznatih na koncertu provjerite ovdje.

Podsjetimo, Bušić je 1977. godine u Sjedinjenim Američkim Državama osuđen na doživotni zatvor zbog otmice zrakoplova i kaznenih djela koja su dovela do smrti druge osobe. Specifično, osuđen je za zračno piratstvo s posljedicom smrti i za zavjeru.

Sa suprugom Julienne Eden Bušić i još trojicom suradnika 10. rujna 1976. Oteo je zrakoplov TWA Flight 355 na letu iz New Yorka za Chicago. Otmičari su tvrdili da imaju bombu u zrakoplovu, a stvarnu bombu postavili su u ormarić na Grand Central Terminalu u New Yorku.

marko perković thompson
Foto: Sanjin Strukic Pixsell

Tko nije želio doći na koncert pogledajte ovdje.

Dok je pokušavao deaktivirati bombu poginuo je policajac Brian Murray.

Bušić je preuzeo odgovornost za postavljanje bombe, no branio se da vlasti nisu uvažile njegove upute o sigurnom rukovanju eksplozivom. Osuđen je na doživotni zatvor s mogućnošću pomilovanja nakon 10 godina. U zatvoru je proveo 32 godine, a 2008. godine pušten je na uvjetnu slobodu i deportiran u Hrvatsku.

Bušić je preminuo 1. rujna 2013. godine.