Naš ovogodišnji predstavnik na Eurosongu, Marko Bošnjak, izazvao je buru komentara svojim izjavama nakon ispadanja s natjecanja i mnogima su zametali njegovi stavovi o sudjelovanju određenih zemalja. Nakon toga je na Instagramu osvanula jedna njegova snimka iz Basela, u kojoj je prikazan u svijetlu u kakvom ga do sada nismo imali priliku vidjeti.

Naime, član poljske delegacije s Eurosonga Bartek Fetysz je na Instagramu podijelio svoje uspomene s natjecanja, među kojima je i video u kojem Bošnjak intenzivno repa hit Daddyja Yankeeja 'Gasolina'. 'Volimo te puno, Bartek, očekujem poziv za repanje u tvom podcastu', poručio mu je Marko u komentarima, a za svoje repanje je dobio i brojne pohvale.

Inače, Marko je prije ovog u svojim Instagram Storyjima bez dlake na jeziku komentirao ovogodišnji Eurosong, s posebnim osvrtom na predstavnike Izraela i Ukrajine.

'Najprije, Izraelu bi trebalo zabraniti sudjelovanje na Eurosongu jer rade genocid nad palestinskim narodom. Rusija nije na Eurosongu jer aktivno bombardira drugu naciju i nema opravdanja za to. Ali, ako mene pitate, ako bilo koja zemlja sudjeluju u ratu, nebitno kao agresor ili kao zemlja koju napadaju, ne bi trebala sudjelovati na Eurosongu. Znam da je BiH sudjelovala na Eurosongu dok je bila u ratu, napustili su Sarajevo pod nišanima snajperista', započeo je Marko.

'Zemlje koje su uključene u rat stvaraju kompliciranu atmosferu na Eurosongu. Postane jako politično. Eurosong tvrdi da nije političan, ali znamo da to nije točno. Očito je jako politizirano. Ukrajina je pobjednica prvog polufinala, Izrael drugog... Ok, možda se ljudima baš jako svidjela pjesma, ali razgovarao sam s dečkima iz Ziferblata, super dečki... Još u Madridu i oni su bili jako zabrinuti da neće ući u finale, ja sam im rekao da nema šanse jer se Ukrajina uvijek kvalificira jer uvijek šalju super pjesme, ali nisam popušio tu njihovu priču o brizi da neće proć', iskreno je rekao u video u kojem nosi majicu s imenom benda Ziferblat.

Marko Bošnjak
Foto: Instagram screenshot

'Očito imaju veliku dijasporu diljem Europe koja će ih podržati, ne iz nekih lijepih razloga, nego zato što su morali napustiti svoju zemlju što je grozno. Ali to znači baš to što znači - da će oni podržati svoju zemlju iz drugih zemalja, gdje sad žive', zaključio je.

Zbog svega je nastala drama na društvenoj mreži X, gdje su procurili i njegovi navodni komentari iz Eurocluba nakon ispadanja s Eurosonga. Optužen je da je vrištao kako Ukrajina treba biti diskvalificirana, a Marko je na te prozivke ovako odgovorio: 'Ja stojim iza svega što sam rekao. Nisam rekao da treba diskvalificirati Ukrajinu, ako ikoga trebamo diskvalificirati, to je Izrael. Samo sam htio pokrenuti raspravu o sudjelovanju zemalja pogođenih ratom. Slava Ukrajini, pozdrav.'

Marko Bošnjak
Foto: ANP, ANP / Alamy / Profimedia

Podsjetimo, Marko se s pjesmom 'Poison Cake' nije uspio kvalificirati u finale Eurosonga, a u prvom polufinalu završio je na 12. mjestu.