Kad je odjeknula vijest da nakon dugogodišnjeg izbivanja s estradeMarko Perković Thompson planira veliki koncert na zagrebačkom Hipodromu, odmah je bilo jasno da će za ulaznicama zavladati velika pomama.

Predviđanja su se pokazala točnima, čim su ulaznice, ovog petka u 12 sati, puštene u prodaju, fanovi su navalili i stranica je pala za samo 3 minute. Za koncert je bilo tisuće zainteresiranih pa su ljudi čekali u virtualnim redovima za priliku da kupe kartu.

Marko Perković Thompson
GRGO JELAVIĆ /PIXSELL 

Jasno, već istog dana su se na oglasnicima (po)javili preprodavači koji su teško izborene karte počeli nuditi po astronomskim cijenama, a ubrzo se oglasio i Thompsonov tim koji je na njegovoj službenoj stranici na Facebooku objavio važno upozorenje za fanove.

Nešto kasnije oglasili su se s velikim vijestima, ne skrivajući ponos.

'Srušeni rekordi: U manje od šest sati prodano preko 130.000 ulaznica za koncert Marka Perkovića Thompsona na Hipodromu!! Organizatori poručuju kupcima da ne brinu, svi zainteresirani fanovi imat će mogućnost kupiti svoju ulaznicu’, poručili su.

S obzirom na očiglednu popularnost, mnogi su se nadali da će Thompson osvojiti i prestižnu glazbenu nagradu Porin za koji je imao tri nominacije, Njegova pjesma Ako ne znaš što je bilo natjecala se za titulu Hita godine, suradnja s Hrvatskom Ružom osigurala nominaciju u kategoriji Najbolja vokalna suradnja, a bio je nominiran i za najbolji video broj.

Iako je pjesma ‘Ako ne znaš što je bilo’ postala veliki hit, te je u samo osam mjeseci dobila impresivnih 13 milijuna pregleda na Youtubeu, Porin za Pjesmu godine mu je izmaknuo iz ruku.

Baby Lasagna.jpg
Sanjin Strukic Pixsell 

Osvojio ga je Baby Lasagna, a dobio je i Porine u kategorijama Najbolja muška lokalna izvedba, Novi izvođač godine i Najbolji video broj. Thompson nije dobio ni jedan Porin.