Jedan od najuspješnijih hrvatskih skladatelja i tekstopisaca Miroslav Rus gostovao je u HRT-ovoj emisiji gdje je pričao o neprežaljenom makedonskom slavuju Toši Proeskom. Rus je autor pjesme 'Igra bez granica', a ovom se prilikom prisjetio kako ga je Toše iznenadio kada ju je prvi put izveo te je odao jednu tajnu o njemu.
'Toše, kad je otpjevao 'Igru bez granica'- to se rijetko pjevačima događa, odat ću vam tajnu, on je sve to otpjevao iz prve. Obično je to mučenje, pa ispravljanje, pa popravljanje, pa drugi dan, pa peti, sedmi... Ovaj sve pjeva iz prve. I onda je izašao iz studija i rekao mi je: Jesam dobro otpjevao?. Ja sam rekao: Čovječe, otpjevao si bolje nego što sam ja napisao', ispričao je.
Imao je samo najljepše riječi i o Toši kao osobi.
'Toše je moja najveća radost i moja najveća tuga u mom radu dosad. Jedna osoba kakvu ili sretnete u životu ili ne sretnete. Ja kažem - čovjek s full opremom. Znači, ne znaš je li bolje pjevao i je li bio duhovitiji, obrazovaniji... Ili, recimo, za djevojke - je li mogao izgledati ljepše? Dakle, sve, on je imao sve i to je... Ne znam što da kažem. To je velika tuga', emotivno je zaključio Rus.
Podsjetimo, Toše, punog imena Todor Proeski, poginuo je u teškoj prometnoj nesreći kod Nove Gradiške 16. listopada 2007., u dobi od samo 26 godina.