Francuska glumica, Claudine Auger koja je glasila za jednu od najljepših žena prošloga stoljeća preminula je danas u svome domu u Parizu u 79. godini života, prenosi magazin Time Art. Unatoč relativno uspješnoj glumačkoj karijeri, javnost ju ponajbolje pamti po ulozi Dominique "Domino" Derval u kultnom serijalu filmova o najpoznatijem britanskom tajnom agentu - Jamesu Bondu.
Iako je prema pisanju spomenutog portala glumica zračila vitalnošću, godine su ju ipak na posljetku sustigle, pa je ovaj svijet napustila prirodnom smrću u udobnosti vlastitog doma. 'Svjesni smo da nije bila u naponu mladosti, ali njoj bliski ljudi su znali koliko je zračila energijom pa je ova vijest stigla kao grom iz vedra neba', rekla je za tamošnje medije njezina kći Jessica.
Iako je prije svega poznata kao glumica, Claudine je karijeru započela na francuskim modnim pistama preko kojih se probila do zvijezda. Naime, 1958. godine predstavljala je Francusku na izboru za Miss svijeta. Nakon silnog uspona, počela je uzimati satove glume, a prvu značajniju ulogu zabilježila je u filmu Tri mušketira 1962. godine, da bi tri godine kasnije osvanula na velikim platnima diljem svijeta kao Bond djevojka u filmu Thunderball.