Želio sam odustati odmah nakon utakmice, ne kao trener Hrvatske, nego kao trener općenito. Ali volim nogomet i volim ove momke, vratit ćemo se ponovno - poručio je jednostavno savršeni, kako ga je nazvao Vedran Čorluka, jedan od njegovih momaka. Jer nakon tragičnog ispadanja s Eura izbornik Slaven Bilić je poput pravog heroja smogao snage i na terenu pokušao umanjiti tugu uplakanih reprezentativaca.
Ovoga je puta sa svojim 11-godišnjim nasljednikom, koji je malo prije službenog završetka škole iz Splita, gdje živi s mamom Adrijanom i sestricom Alani, doputovao tati u Austriju, ne želeći propustiti dio “vatrenog ludila”, nažalost mogao podijeliti samo tugu.
- Sve ga strašno zanima, obožava nogomet, voli ga igrati, a gušt mu je i kad ga odvedem na neku veliku utakmicu. No primijetio sam da mu je sve češće i gitara u ruci. Sada je u toj fazi, bori se. A ja ga neću ni u čemu ograničavati - rekao je nedavno obožavani Bilić, koji je u Austriji svu brigu i pažnju, osim prema igračima, usmjeravao i na sina.
Posebno u trenucima kada je u posljednjoj minuti utakmice prekinut dugoočekivani hrvatski nogometni san. Jer baš kao i drugima, a čak možda i teže nego njegovu ocu Slavenu, 11-godišnjem je dječaku bilo mučno prihvatiti tu činjenicu.
- On je nešto zatvoreniji, no kad smo zajedno, perfektno funkcioniramo. On je sličan meni. Kao što je moj otac meni bio idol i heroj, tako sam i ja Leu. Puno razgovaramo - otkrio je jednom prilikom Slaven koji kao što dušu ostavlja na terenu dok bodri svoje igrače, izvan njega je daje svojim najmilijima. Stoga ne čudi što je nakon ispadanja s Prvenstva uspijevao ostati pribran te pokušao pronaći način i smiriti svoga sina. Večer nakon utakmice tata i sin proveli su u hotelu u Beču, u kojem tu noć gotovo nitko nije uspio zaspati.
A već ujutro uslijedio je povratak u našu bazu u Bad Tatzmannsdorfu, odakle su isto poslijepodne krenuli za Zagreb. Kao što je izbornik i najavio, s Leom se iz metropole uputio za Split, gdje ih očekuje zajednički odmor uz obavezno praćenje ostatka Prvenstva. A ondje je napokon susreo i svoju princezicu, kako iz ljubavi zove svoju četverogodišnju kćerkicu Alani s kojom, baš kao i s Leom, ima savršen odnos. (24.6.2008.)